گرافیک, لوگو

اهمیت داشتن لوگو برای کسب کار

 

 

همان طور که می دانید طراحی یک برند مناسب تاثیر به سزایی در معرفی کسب کار ، ماندگاری و همچنین فروش محصول شما خواهد داشت . برای اینکه بتوانید کسب کار خود را از شیوه تبلیغات، گسترش دهید نیازمند یک طراحی فوق العاده ، منحصر به فرد و حرفه ای خواهید بود، فراموش نکنید لوگو شما نمادی از هویت کاری شماست، این هویت باید در عین سادگی و آراستگی ، قدرتمند باشد و در ذهن مخاطبان بماند. برندهای بزرگ مانند: اپل، آدیداس، نایک و … را تصور کنید. لوگوهای این مجموعه ها در تصورتان خواهد آمد! در این مقاله اهمیت داشتن لوگو برای کسب و کار ها را بررسی می کنیم.

اهمیت داشتن لوگو برای کسب کار

اهمیت داشتن لوگو برای کسب کار

لوگو نوعی اعتبار به کسب و کار شما میبخشد، این اعتبار از اعتماد به دست خواهد آمد. شاید بیان این حرف درست نباشد ولی طبق مثل قدیمی: عقل مردم به چشمشان است. شما با داشتن یک لوگوی حرفه ای به مخاطب میگویید من برای مجموعه و کسب و کارم احترام قائل هستم و برای بهبود آن هزینه می کنم. در دنیای شلوغ امروز، کار گرافیکی حرفه ای بسیار مهم است. برای جلب اعتماد مشتری خود باید چند نکته در طراحی لوگو خود حفظ کنید در زیر به پنج نکته مهم اشاره خواهیم نمود :

 

 

  • تفاوت لوگو برند شما با دیگر رقبا جلب اعتماد بیشتر از سوی مشتری خواهد بود  

لوگو شما بسته به هویت بصری کار شما طراحی میشود ، این طرح در عین سادگی ، باید متمایز باشد ، چرا که تفاوت همان نکته اثر بخش در ذهن مشتری خواهد بود ، هر چه رنگ ، فونت ،  نوع طراحی و…متفاوت تر باشد  در ذهن مشتری پایدار تر خواهد بود ،  نباید به سادگی از موضوع متفاوت بودن در طراحی برند گذر کرد چرا که در تبلیغات حتی جزعی ترین ها نیز به چشم خواهد آمد و در ذهن خواهد ماند .

طراحی لوگو

طراحی لوگو

  • برند خود را با یک لوگو حرفه ای توسعه دهید

با طراحی یک لوگو حرفه ای ، میتوانید برند خود را توسعه دهید ، چرا که لوگو شما برند شما نیست ، بیانگر برند شما خواهد بود ، لوگو شما میزان ارزش گذاری شما را به محصول خودتان بازگو خواهد کرد ، و این ارزش گذاری هر چه بیشتر باشد توسعه بیشتری پیدا خواهد کرد . به طور مثال برند اپل در ذهن مخاطب یک سیب خواهد بود ، قطعا با شنیدن برند اپل قبل از محصولات لوگو برند به ذهن شما یا هر مشتری دیگری خواهد آمد ، فراموش نکنید ، ذهن انسان از هر آنچه در اطراف خود می بیند قدرت اسکن و ذخیره در حافظه را دارد ، پس یک برند میتواند در  حافظه مشتری شما ذخیره شود ، و هر زمان قدرت یادآوری خواهد داشت . و این روش میتواند بر توسعه  برند شما کمک به سزایی کند .

  • اعتماد را ایجاد کنید 

هر چه لوگو شما به محصول و نوع کسب و کار شما نزدیک تر باشد ، اعتماد مشتری شما بیشتر خواهد بود ، چرا که مرتبط بودن لوگو و محصول شما  در برقراری ارتباط برای مشتری آسان تر خواهد بود ، برند شما میتواند به مشتری احساس اطمینان بودن از محصول شما را نیز نشان دهد ، البته این روش زمانی به کار خواهد آمد که محصول شما توسعه یافته باشد ، و همان طور که میدانید بخشی از هویت کاری شما مرتبط به برند شماست ، پس برای توسعه  و جلب اعتماد مشتری با یک لوگو ماندگار و متفاوت نیازمند خواهیم بود .

  •  طراحی لوگو هر چه ساده تر ماندگار تر 

لوگو یک کارت ویزیت ، بنر، و…نیست ، لوگو بخش عظیمی از هویت کسب و کار است و به گونه ای شخصیت کاری شماست همین امر اهمیت داشتن لوگو را چند برابر می کند. همان طور که پوشش شما نمادی از شخصیت شما خواهد بود ، به طور معمول افراد در سادگی و آراستگی بیشتر به چشم خواهند آمد و بیشتر در ذهن ما ماندگار خواهند شد.

مشاهده
نکاتی راجب طراحی و چاپ کارت ویزیت

بسیاری از سفارش دهندگان تمایل به داشتن لوگویی پر از جزئیات دارند. به نظر شما اگر اپل، نایک و بسیاری از مجموعه های بزرگ لوگویی با جزئیات داشتند از این نکته مهم که “سادگی لوگو باعث ماندن در ذهن مخاطب می شود” بهره مند می شدند؟ در دنیای پر از شلوغی امروز ذهن افراد آماده ی پذیرش لوگوهایی با جزئیات زیاد نیست.

میتوان گفت لوگو پوشش کسب و کار شماست ، هر چه ساده تر یا در زبان دیگر مینیمال تر باشد ، در ذهن مخاطب حس اعتماد و ماندگاری بیشتری ایجاد خواهد کرد .البته فراموش نکنید ، هر گونه لوگو بسته به کسب و کار شما طراحی میشود ، اما در بین عموم مردم سادگی همیشه بیشتر به چشم و ذهن خواهد ماند.

اگر مجموعه ی شما خدمات گسترده ای دز زمینه های مختلف انجام می دهد نیاز به وجود تمام عناصر در لوگو نیست. مثلا ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ فرمو کلیه ی خدمات مربوط به دیجیتال مارکتینگ ر ا انجام می دهیم ولی لوگوی مجموعه تنها دو  مربع که اولی بیانگر نمایشگر و یا همان طراحی سایت و…  و دیگری تداعی کننده ی بوم و نقش و نگار می باشد که مرتبط با امور گرافیکی است.

  •   طراحی لوگو حرفه ای  و انتخاب رنگ در جذب مشتری اثر بخش خواهد بود .

 

با اینکه افراد زیادی هستند که با دانش نرم افزارهایی مانند کرل، ایلستریتور و با بصورت غیرحرفه ای و با نرم افزای پیکسلی فتوشاپ میتوانند طراحی لوگو را به راحتی انجام دهند، اما به دلیل آگاه نبودن به مبانی هنرهای تجسمی، نمیتوانند به صورت حرفه ای لوگوی مورد نظر شما را طراحی کنند زیرا فقط اجرا را بلد هستند، با این حال افرادی هستند که به صورت تخصصی و دانش آکادمیک طراحی لوگو را برای شما انجام خواهند داد. اگر شما اگر میخواهید لوگوی منحصر به فرد و حرفه ای را برای مجموعه و یا برند خود داشته باشید حتما به طراح گرافیک بسپارید.

طراحی لوگو حرفه ای

طراحی لوگو حرفه ای

امروزه سایتهای مختلفی به صورت انلاین با گذاشتن فیلد های مختلف امکان طراحی لوگو به صورت انلاین را فراهم کرده اند و در نهایت با پرداخت یک هزینه ی کم لوگوی طراحی شده را با کیفیت بالا به شما می دهند ولی نکته ای که وجود دارد اگاه نبودن بر قواعد طراحی است.

مشاهده
اوصول مهم گرافیکی در تبلیغات

فراموش نکنید لوگو شما یک علامت تجاریست و اهمیت داشتن لوگو بسیار زیاد است، این علامت یا به نوعی لوگو میتواند در آینده کسب و کار شما تاثیر به سزایی بگذارد. در طراحی لوگو خود سخت گیر باشید و کار را به یک طراح بسپارید.

ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ فرمو با داشتن طراحانی حرفه ای در طراحی و اجرای لوگوی شما همراهتان هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *