گرافیک

طراحی سربرگ

سربرگ چیست؟

سربرگ یکی از اجزای اصلی ست اداری است که برای نامه های اداری و رسمی استفاده می شود.هر فرد یا سازمان که مشغول انجام فعالیتی می باشد نیاز به آن دارد.شاید بگویید یک برگه ساده با یک سری اطلاعات چه تاثیری دارد؟ یک راه کم هزینه و موثر برای سازمان است که از آن می توان به عنوان فاکتور و نوشتن قرارداد استفاده کرد.

اجزای اصلی سربرگ

سربرگ ها شامل این اطلاعات هستند:

  • نام شرکت یا موسسه
  • حوزه فعالیت
  • تاریخ
  • شماره پیوست
  • آدرس
  • لوگو

در مطالب گذشته راجب اهمیت لوگو صحبت کردیم و حالا لازم است بگوییم که لوگو یکی از اصلی ترین ارکان سربرگ است که به معرفی و دیده شدن شما کمک می کند.

طراحی سربرگ

در اندازه های A4 , A5  چاپ می شود.لوگو در سربرگ معمولا در سمت راست قرار می گیردو سایز آن حدودا 2 سانتی متر است.

اندازه ی حروف نوشته شده در آن(آدرس ،شماره تماس ،تاریخ و …) 10-14 پوینت است.استفاده از رنگ سازمانی بسیار مهم است زیرا یکی از اجزای ست اداری است و چون در پاکتی از همان مجموعه قرار می گیرد لازم است یک شکل باشند.

یکی از نکات مهم دیگر رعایت سادگی می باشد؛برای این کار لازم است از حداقل عناصر در طراحی استفاده کرد و نتیجه ی خوبی به دست آورد.تصور کنید سربرگی به شما  داده شده است که قسمت زیادی از آن عناصر طراحی است.در این سربرگ نوشته گم می شود و حس بدی به مخاطب القا می شود.سربرگ برای نامه و نوشتن است پس لازم است فضای نوشتاری آن بیش از تمامی اجزا باشد و ارجعیت داشته باشد.

مشاهده
طراحی لوگو صنعتی

رنگ آن باید به گونه ای باشد که با دسترس ترین ابزار نوشتاری که معمولا خودکار آبی است قابل مشاهده و خواندن باشد.شماره تاریخ و پیوست هم معمولا در سمت چپ قرار میگیرد.توجه داشته باشید که فضای مناسبی مقابل آنها برای نوشتن اطلاعات بگذارید.اگر کادری برایشان طراحی کردید رنگی را انتخاب کنید که با دسترس ترین وسیله نوشتاری قابل خواندن باشند.

کانون تبلیغاتی فرمو ارائه دهنده انواع خدمات گرافیک شامل طراحی ست اداری ،بروشور و … می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *