گرافیک, لوگو

طراحی لوگو صنعتی

شاید برخی افراد تصور می‌کنند که طراحی لوگو صنعتی تنها مختص به بخش‌های بزرگ و صنایع عظیم است و صنایع کوچک‌تر نیاز به این کار ندارند. این مسئله کاملا غلط است. باید بدانید که هر کسب و کاری در حیطه صنعت با داشتن یک لوگوی اختصاصی و حرفه‌ای می‌تواند اعتبار و شخصیت کسب و کار خود را حفظ کند. در واقع داشتن لوگو به شما کمک می‌کند که نام و نشان شما در ذهن مردم حک شود و هر زمان نام یا نشان تجاری شما را بشنوند یا ببینند، کل صنعت شما در ذهنشان تداعی شود. در نتیجه میزان اعتبار شما در نزد افراد افزایش پیدا می‌کند. در این مطلب سعی شده است تمامی موارد حول محور طراحی یک لوگوی صنعتی خوب و حرفه‌ای مدنظر قرار گیرد.

طراحی حرفه‌ای و اختصاصی لوگو صنعتی

طراحی حرفه‌ای و اختصاصی لوگو صنعتی

ضرورت طراحی لوگو صنعتی برای کسب و کار چیست؟

قطعا در طول زندگی خود نشان‌های تجاری و صنعتی بسیاری را دیده‌اید که با یادآوری آن کل صنعت و کسب و کار در ذهنتان تداعی خواهد شد. با این یادآوری شما بخش کیفیت کار، سطح بالای تولیدات شرکت و مزایا آن را به خاطر می‌آورید. مطمئنا هرچه بیشتر فکر کنید می‌بینید که صنایع باکیفیت و با اعتبار از لوگوها استفاده می‌کنند. همین مسئله به خوبی ضرورت طراحی لوگو صنعتی را برای شما روشن خواهد کرد. شما با داشتن یک لوگوی اختصاصی می‌توانید برند خود را در ذهن افراد حک کنید و اعتبار خود را نزد عموم بالا ببرید. همچنین داشتن یک لوگو به مثابه یک ابزار تبلیغاتی نیز برای شما عمل می‌کند و همانقدر مهم و حیاتی خواهد بود. پس فرقی ندارد که جزء صنایع بزرگ هستید یا در دسته کسب و کارها کوچک قرار می‌گیرد. با طراحی یک لوگوی مخصوص می‌توانید به نام خود اعتبار ببخشید.

مشاهده
معرفی انواع لوگو موشن

اثرات لوگو بر صنایع و مصرف کنندگان

جالب است اگر بدانید که با داشتن یک لوگوی صنعتی کوچک می‌توانید چه تاثیرات بزرگی را برای کسب و کار خود خلق کنید. بسیاری از صنایع نوپا چون از این تاثیرات بی‌خبرند، به دنبال طراحی یک لوگوی اختصاصی برای مجموعه خود نخواهند بود. در ادامه دو مورد از مهم‌ترین اثرات لوگو بر صنایع را بررسی خواهیم کرد.

لوگو صنعتی چه تاثیراتی بر کسب و کار دارد؟

لوگو صنعتی چه تاثیراتی بر کسب و کار دارد؟

قدرت تمایز

یکی از مهم‌ترین اثراتی که داشتن لوگو بر صنعت شما خواهد داشت، قدرت تمایز آن است. کسب و کار شما در بین هزاران صنعت دیگر وجود دارد که می‌تواند برای همیشه گمنام باقی بماند. اما با طراحی لوگو صنعتی می‌توانید این امکان را فراهم کنید که نشان تجاری شما در بین سایر رقبا متمایز شود. هر چه لوگوی طراحی شده حرفه‌ای‌تر و خاص‌تر صورت گیرد، به همان اندازه تمایز بیشتری با دیگران برای شما ایجاد خواهد شد.

قدرت یادآوری

موفقیت یک صنعت در کار خود وابستگی مستقیمی به اعتبار و تصوری که در بین مردم هست، دارد. اگر می‌خواهید کسب و کار پررونقی را برای خود رقم بزنیم با طراحی یک لوگوی حرفه‌ای و اختصاصی می‌توانید آن را در ذهن مشتریان خود ماندگار کنید. اینگونه مشتریان با هر بار دیدن لوگوی شما، برند شما را یادآوری می‌کنند و در این یادآوری کیفیت کار شما به ذهن مخابره می‌شود.

چگونه یک لوگوی صنعتی حرفه‌ای طراحی کنیم؟

چگونه یک لوگوی صنعتی حرفه‌ای طراحی کنیم؟

ویژگی‌های لوگو صنعتی چیست؟

شاید در نگاه اول ثبت یک لوگوی صنعتی ساده به نظر آید، اما باید بدانید که اگر یک طراح غیرحرفه‌ای این کار را انجام دهد قطعا پروژه طراحی با شکست مواجه خواهد شد. چرا که این لوگو تاثیرگذاری بالایی در کسب و کار شما دارد و ضروری است که حتما طراح از تمام ویژگی‌ها و مواردی که در طراحی باید به کار گرفته شود، آگاه باشد. طراحان حرفه‌ای حاضر در تیم کانون تبلیغاتی فرمو طراحی لوگو صنعتی را با بهترین کیفیت برای شما صورت می‌دهند.

مشاهده
گرافیک چیست؟وظایف یک گرافیست

سادگی

اولین و مهم‌ترین ویژگی در زمان طراحی یک لوگو، توجه به اصل سادگی است. شلوغی بسیار، استفاده از رنگ‌های فراوان و طرح‌های شلوغ قطعا لوگو را به یک کار بی‌کیفیت تبدیل می‌کند. نماد صنعت شما قرار است تا طولانی مدت در ذهن باقی بماند، پس باید در عین اثر گذاری بالا و کامل بودن، ساده و با جزئیات کم در نظر گرفته شود تا به راحتی در یادها حک گردد.

منطبق با کار

باید افراد با دیدن لوگوی شما بتوانند محدوده صنعت شما را تشخیص دهند. به همین خاطر لازم است که لوگو به صورتی طراحی شود که بیشترین انطباق و قرابت را با حیطه کاری شما از خود نشان دهد. یک طراح حرفه‌ای بر اسا نمادها، رنگ‌ها و المان‌های موجود در صنعت شما  می‌تواند به خوبی این امر را صورت دهد.

تاثیرات طراحی لوگو صنعتی بر مشتریان

تاثیرات طراحی لوگو صنعتی بر مشتریان

یکتایی

در عین داشتن همگی موارد بالا، برای اینکه پروژه طراحی لوگو صنعتی با موفقیت به سرانجام برسد، باید از دیگر لوگوهای رقبا متمایز شود. به گونه‌ای که مشابه دیگر لوگوهای طراحی شده در همان صنعت نبوده و در عین حال حس و حال همان صنعت را تداعی کند. این مورد کاملا به خلاقیت و تخصص طراح بستگی دارد.

برای طراحی لوگو صنعتی به صورت موفق، طراح آن عامل اصلی و اثرگذار خواهد بود. به همین خاطر لازم است که بهترین مجموعه‌های طراحی را انتخاب کنید. تیم تبلیغاتی فرمو با به کارگیری طراحان متخصص و حرفه‌ای توانسته است لوگوهای بسیار باکیفیت و مطلوبی را طراحی کند. جهت دیدن نمونه کارها می‌توانید از سایت مجموعه دیدن کنید.

مشاهده
طراحی و چاپ کارت ویزیت شیشه ای

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *