کارت ویزیت

طراحی و چاپ کارت ویزیت لاکچری

ما برای برقراری ارتباط بیشتر و طولانی تر با مشتری خود در هر گونه کسب و کار نیازمند نوعی واسطه خواهیم بود . این واسطه میتواند از طریق انواع تبلیغات شکل بگیرد ، یکی از راه های برقراری ارتباط ما و مشتری در هر گونه کسب و کاری در اختیار قرار دادن هویت کاری آن هم به صورت خلاصه است که آسان ترین آنها ارائه کارت ویزیت به مشتری میباشد. بلاگ فرمو در این محتوا قصد معرفی انواع کارت ویزیت لاکچری و خاص را به شما معرفی کنیم.

به طور خلاصه کارت ویزیت دارای اطلاعات کامل فروشنده با مشتری خواهد بود اما میتوان به این موضوع اشاره کرد ، فرم ، رنگ ، جنس ، طراحی و…کارت ویزیت میتواند تاثیر مفیدی بر ذهن مشتری باقی بگذارد چرا که اولین راه برقراری ارتباط ما با هر انسانی از طریق بینایی ما شکل میگیرد ، پس میتوان گفت تاثیر فرم ، رنگ ، طراحی و…کارت ویزیت جز تاثیرگذار ترین بخش های کاری ما با مشتری هایمان میباشد، کارت ویزیت جزعی از مهم ترین بخش های تبلیغاتی ما خواهد بود پس توجه به جزئیاتش میتواند تاثیر به سزایی برای در آمد ما داشته باشد . از به دلیل جا به جایی آسان ، کوچک بودنش ، یک راه تبلیغات بسیار مناسب میباشد.

چرا که مشتری شما در هر زمان و مکان میتواند از تبلیغات شما جهت پیش برد کار خود استفاده کند ، پس میتوان گفت داشتن کارت ویزیت همیشه به مشتری شما حس همراه  بودن خواهد بخشید ‌  ا. کارت ویزیت ها به دسته هایی گوناگونی تقسیم بندی خواهند شد، اما هدف ما تاثیر گذاری بر ذهن مشتری هاست ، پس میتوانیم مطابق با کسب و کار شما متفاوت ترین و لاکچری ترین کارت ویزیت ها را به شما معرفی کنیم ، کارت ویزیت هایی لاکچری شامل : کارت ویزیت چرمی ، کارت ویزیت شیشه ای ، کارت ویزیت مگنتی ، کارت ویزیت فلش دار و… در ادامه اطلاعات جامعه و مختصری از هر کدام از کارت ویزیت هایی نام برده شده در اختیار شما عزیزان خواهیم گذاشت .

  کارت ویزیت چرمی 

کارت ویزیت چرمی نه تنها محدودیت رنگی ندارد بلکه با توجه به جنس کارت که از گلاسه ۳۰۰ گرمی میباشد رنگ ها بسیار تمیز چاپ میشوند . نوع طراحی کارت به دو بخش : دور صاف با سایز ۸/۴×۵/۸ و دور گرد با سایز ۹×۶ تقسیم میشوند که با توجه به تمایل سفارش دهنده هر دو قابا انجام است . از نکات مهم طراحی کارت ویزیت  چرمی به دلیل جنس کارت استفاده کم تر از جزئیات است، و بیشتر باید به کلیات اشاره نمود .

مشاهده
نکاتی راجب طراحی و چاپ کارت ویزیت

کارت ویزیت چرمی بیشتر برای مشاغلی مانند : فروش انواع کیف و کفش زنانه و مردانه ، فروش پرده یا مبلمان چرمی  بسیار مناسب است ، چرا که به نوعی بیانگر برند مرتبط به شغل شما خواهد بود ، فراموش نکنیم به دلیل جلوه بصری زیبا و مبلغ تقریبا بالایی که برای چاپ کارت ویزیت چرمی  صرف می شود بهتر است هوشمندانه عمل کرد و از آن به عنوان هدیه ی تبلیغاتی استفاده کرد.

فراموش نکنید شرکت ها و برند های بزرگی از جمله اپل و سامسونگ برای جذب مشتری و پایبند کردن مشتری به برند خود هر ساله  اتفاق جدید تری را روی طراحی لوگو ، کارت ویزیت ، و حتی فرم و شکل اجناس خود میدهند ، پس برای جذب و حفظ مشتری شما  نیاز به تغییرات کلی در حرفه ای خود هستید . کارت ویزیت چرمی به دلیل روکش چرمش دوام  بیشتری نسبت به کارت ویزیت های مقوایی دارد؛ خیلی از اوقات کارت ویزیتها در همان فروشگاه و یا مجموعه زمانی که گرم گفتوگو هستیم تا و یا پاره می شوند مزیت بزرگ این نوع کارت دوام زیاد است. این ماندگاری سبب میشود مشتری شما را از یاد نبرد آن هم به دلیل زیبایی و لاکچری بودن کارتتان! ، فراموش نکنید ، مشتری ای که برای خرید وسایل منزل یا وسایل شخصی و روزانه اش انتخابش چرم است ، هرگز یک کارت ویزیت چرمی با طراحی فوق العاده را دور نخواهد انداخت ، حتی میتوانید کارت ویزیت چرمی خود را به عنوان یک وسیله مورد نیاز برای مخاطب طراحی کنید ، به عنوان مثال میتوانید مشخصات کاری خود را به عنوان یک جا کلیدی روی چرم خود حک کنید ، و یا کیف های  کوچک عابر بانک و….اینگونه برند شما همیشه و در همه جا در دستان مشتری شما خواهد بود ، هدف از کارت ویزیت وابستگی مشتریان به شماست ، پس با ایده های نو این وابستگی چندین  برابر میشود.

 کارت ویزیت شیشه ای 

یکی از خاص ترین و منحصر به فرد ترین انواع کارت ویزیت های لاکچری ، کارت ویزیت شیشه ای میباشد . این نوع کارت در کنار تاثیر  ماندگاری اش در ذهن مخاطب به لحظات کیفیتی بسیار مطلوب و بادوام میباشد . در این مقاله بطور کامل راجب کارت ویزیت شیشه ای صحبت کردیم.

این نوع کارت به سه جنس شفاف و نیمه شفاف و برفکی  تقسیم میشود ، و به دلیل جنس شیشه ای اش تنها یک رو دارد ، البته جنس اصلی این کارت ها از طلق میباشد ، و در مقابل آب نفوذ ناپذیر است  اما به دلیل جلوه بیرونی شیشه اش  ، آن را کارت ویزیت شیشه ای نام گذاری کرده اند .

مشاهده
نکاتی راجب طراحی و چاپ کارت ویزیت

تنها تفاوت طرح نیمه شفاف و شفاف فقط میزان طیف نور میباشد ، به طور مثال نیمه شفاف به دلیل استفاده از درصد معین رنگ سفید نسبت به طرح شفاف نور کم تری از خود عبور میدهد ، همچنین شفاف انعطاف پذیری بیشتری در مقابل ضرب و شکستگی خواهد داشت  و تم رنگی اش در رنگ های دیجیتالی به ۴ رنگ با درجه کیفی بسیار بالا تقسیم میشود  .اما هر دو از طریق plastic business card طراحی می شنوند که مخففش pvc نام دارد . کارت ویزیت شیشه ای عمدتا به شکل مستطیل طراحی می شود.

کارت ویزیت لاکچری شیشه ای علاوه بر فرم ساده و رنگی به شکل های : ( مسی کوب ، طلا کوب ، مشکی کوب ، هولوگرامی و…) قابل طراحی است که از این بین طرح طلا کوب به دلیل نوع چاپ با افزایش قیمت بیشتری چاپ میشود اما بسیار لاکچری و متفاوت میباشد .

یک نکته بسیار مهم و قابل ذکر راجع به طراحی و چاپ اگر نیاز به دریافت فوری کارت ویزیت خود هستید حتما در ابتدا با طراح هماهنگ کنید تا در ازای افزایش هزینه ی چاپ به جهت فوری بودن در زمان کمتری کارت خود را دریافت کنید تا به کیفیت کار لطمه ای وارد نشود .

معرفی طراحی و چاپ کارت ویزیت مگنتی:

کارت ویزیت مگنتی شبیه به کارت ویزیت چرمی با گلاسه ۳۰۰ گرمی طراحی میشود ، همراه با روکش سلفونی براق یا مات ، و تفاوت بین روکش براق و مات در برگشت نور میباشد ، که اگر روکش سلفون براق باشد تا حدودی امکان برگشت نور وجود دارد ، همچنین به دلیل جنس سلفونی اش به راحتی تا میشود اما شکسته یا پاره نمیشود .

بر عکس کارت شیشه ای در مقابل آب انعطاف پذیر نیست اما امکان چاپ در سایز های بزرگ را نیز دارد ، شبیه به کارت شیشه ای دارای انواع متفاوتی است که شامل : (طلاکوب ، نقره کوب ، رنگ پنتون و…)میباشد .

سایز بعد از برش معمولا ۵/۵×۸/۵ سانتی متر میباشد اما اگر با کرل طراحی شود ۶×۹سانتی متر میشود .

برش این کارت ها به  طور استاندارد مستطیلی شکل با گوشه های تیز بوده ، و قابلیت چسبندگی به اشیا فلزی را داشته ، به همین خاطر برای مشاغلی که دائم مورد استفاده هستند بسیار مناسب است چرا که نیاز به چاپ مجدد ندارد و به جسم فلزی ای مانند یخچال و…نصب میشود و همیشه  در دسترس خواهد بود ، مشاغل مورد نظر برای  این دسته از کارت ویزیت ها شامل : سوپر مارکت ها ، رستوران ها ، تعمیرات خودرو ، و…میباشند .

مشاهده
نکاتی راجب طراحی و چاپ کارت ویزیت

این کارت ها به دلیل چسبندگی و طراحی خاص و متفاوتش تاثیر مثبتی در ذهن مشتری شما خواهد گذاشت ، اما به این شرط داشتن طراحی مرتبط به شغل مورد نظر ، به طور مثال :

میتوان برای مشاغل مرتبط به تهیه غذا ( از جمله رستوران ها و فست فود ها ) طرح یک همبرگر یا یک قاشق و چنگال طراحی نمود ، این طرح هرگز شما را از ذهن مشتریان پاک نخواهد کرد .

معرفی طراحی و چاپ کارت ویزیت فلش دار ( لاکچری ترین کارت )

کارت ویزیت  فلش دار یک ویژگی منحصر به فرد تر از کارت ویزیت های شیشه  ای ، چرمی و مگنتی دارد ، آن هم کاربردی بودن آن است ، به طور واضح میتوان گفت در کنار هر کارت یک مموری از جنس پلاستیک فشرده PVCمیباشد و حجم داخلی آن بسته به درخواست مشتری دارد ، اما به طور کل میتوان از حجم هایی بین 8GB,4GB,2GB و… روی کارت ویزیت فلش دار استفاده کرد .

طراحی و چاپ کارت ویزیت فلش دار

طراحی و چاپ کارت ویزیت فلش دار

با توجه به جنس بدنه پلاستیکی اش ضد ضربه ، ضد گرد و خاک ، ضد آب است و امکان درج هر گونه طرح و لوگو

و…روی کارت وجود دارد و چیپ ست مموریها با ظرفیت استاندارد و سرعت (Read_wirite)speed   واقعی استفاده میشوند ، دارای گارانتی نیز هستند. میتوان گفت با استفاده از کارت ویزیت فلش دار امکان دسترسی به انواع سیستم عامل ها و ویندوز ها وجود دارد .این نوع کارت ویزیت ها به دلیل امکانات بالا و قیمت های متناسب  ، مقرون به صرفه هستند. این نوع کارت ویزیت ها به خاطر ظاهر و کاربردی بودنشان یک تبلیغ مناسب برای شرکت ، فروشگاه و…مشتری خواهد بود ، همچنین به دلیل استفاده طولانی مدت از مموری و اتصال کارت به مموری میتواند در ذهن مشتری شما هر زمانی که از  مموری استفاده کرد باقی بماند ، حتی اگر این کارت پس از مدت ها به هر دلیلی برای مشتری شما غیر استفاده باشد ، همچنان در هر زمان میتواند طرح و قابلیت های کارت شما را به خاطر مشتری شما بیاورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *