گرافیک

گرافیک چیست؟وظایف یک گرافیست

بسیاری از ما واژه گرافیک را زیاد شنیده ایم ولی راجب گرافیک و حوزه های فعالیت یک گرافیست اطلاعاتی نداریم.در این مقاله قصد داریم راجب گرافیک و وظایف یک گرافیست صحبت کنیم.

گرافیک

گرافیک چیست؟

یکی از شاخه های اصلی هنرهای تجسمی می باشد  و از مصدر یونانی graphien  و یا نوشتن گرفته شده است.

همه ی افراد توانایی یادگیری تمام زبان ها را ندارند ولی برای ارتباط در کل جهان،نیاز به تصویر دارند.تعاریف گوناگونی برای این رشته مطرح شده است  ولی اگر بخواهیم ساده بگوییم:

یک زبان تصویری برای بیان کردن است.بیشتر به صورت تصویر و گاهی با ترکیب تصویر و نوشتار نمود پیدا می کند.این تصویر وظیفه دارد مفهوم را به مخاطب برساند.

بقول استاد مرتضی ممیز:خلاصه کردن یک عنصر تصویری تا جایی که پیام خود را از دست ندهد و قابل تکثیر باشد.

وظایف گرافیست 

در دنیای پر از ایده و تکنولوژی امروز،این شاخه بسیار مطرح و مهم شده است.افراد بسیاری هستند که با داشتن مهارت کار با نرم افزار،تصور می کنند پا به دنیای گرافیک گذاشته اند؛ولی داشتن یک مهارت صرفا نشان از گرافیست بودن نیست!

یک طراح  قوانین هنرهای تجسمی را می داند؛تعادل،تقارن،ریتم،حرکت و … را در آثارش مد نظر قرار داده است.اوصول رنگ و حس رنگ ها را می داند و در نهایت ترکیبی مهندسی شده و زیبا ارائه می دهد.

هر شخصی که نرم افزارهای مربوط به گرافیک مانند photoshop ، corel، indisingو … را بلد است ، طراح نیست زیرا این نرم افزارها فقط برای اجرا است و ایده کار ذهن خلاق یک طراح و طراح است.

مشاهده
نکاتی راجب طراحی و چاپ کارت ویزیت

طراح گرافیک وطیفه دارد با جامعه پیش برود،اوصول هنرهای تجسمی را بلد باشد و از همه مهم تر خلاق باشد.دنیای پر از رنگ و طرح امروز نیاز به ایده داد نه اجرای کار دیگران!

این رشته با سایر رشته های هنرهای تجسمی حتی نقاشی هم تفاوت دارد و دنیای پر از شگفتی و بی پایانی را به علاقه مندانش هدیه می دهد!

گرافیک از همان رشته هایی است که کار در آن تکراری نمی شود و یک طراح تنوع را در کارش تجربه می کند.

راه های ورود به رشته گرافیک

برای ورود به این رشته می توان از طریق هنرستان به صورت فنی و حرفه ای یا کارو دانش و یا از طریق رشته های نظری و سپس شرکت در کنکور هنر،در دانشگاه وارد این رشته شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر راجب تاثیر طراحی  در تبلیغات و کسب و کار می توانید به این لینک مراجعه نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *