کارت ویزیت, کسب و کار, گرافیک

نکاتی راجب طراحی و چاپ کارت ویزیت

کارت ویزیت ،سربرگ،پاکت  یا همان ست اداری جزو اولین فعالیت هایی است که باید برا کسب و کار خود طراحی کنید.اگر برایتان در شروع کسب و کار امکان چاپ همه ی آن  نیست،ست اداری ر ا همزمان طراحی کنید و چاپ همه ی آن ها را به تعویق بیندازید.

آیا تا به حال موسسه ی قوی ای را ددیده اید که شکل کارت ویزیت با سربرگشان متفاوت باشد؟

همه ی این طراحی ها را بر اساس رنگ سازمانی موسسه طراحی می شود. در این مقاله قصد داریم تا با هم نکاتی راجب کارت ویزیت بدانیم.

اندازه کارت ویزیت

اندازه هایی برای کارت ویزیت در نظر گرفته شده است و اندازه استاندارد آن 2 ×   3 اینچ میباشد. اگر اندازه کارت بزرگ باشد دیگر قابلیت قرار گرفتن در کیف هارا ندارد؛ زیرا جای کارت کیف ها متناسب با اندازه کارت طراحی میشود. اگر بزرگ باشد در صورت قرار گرفتن درون جا کارتی لبه های کارت خراب میشود و دیگر زیبایی ندارد و این یک نکته ی منفی برای کسب و کار شما میباشد.

اگر به فضای بیشتری نیاز دارید میتوانید به جای یک صفحه بزرگ که اندازه رایج ندارد، کارت خود را دو رو و با اندازه استاندارد طراحی کنید. سعی کنید در طراحی کارت ویزیت بسیار خلاق باشید، اگر کارت شما خلاق نباشد درون جا کارتی قرار نخواهد گرفت !!!!

اندازه کارت ویزیت

نکاتی راجب چاپ کارت ویزیت

در هنگام طراحی کارت ویزیت قبل از طراحی با چاپ خانه ای که قرار است فعالیت کنید و نوع چاپ کارت خود را انتخاب کنید زیرا بر اساس نوع چاپ ممکن است ابعاد کارتتان متغیر باشد. حتما برای کارت خود، حاشیه اطمینان در نظر بگیرید تا در صورت برش، بخشی از طراحی و نوشته های شما دچار مشکل نشود و خروجی خوبی داشته باشید تا خستگی طراحی از تنتان برود.

قبل از شروع به کار سند خود را روس  حالت رنگی CMYK   که فرمت رنگ مخصوص چاپ است قرار دهید، و اندازه را از چاپ خانه بپرسید تا میلی متر ها در کارتان تاثیر نذارد، هنگامی که فایلی را به چاپخانه میدهید ابتدا فرمت CMYK  را چک میکنند و سپس ابعاد را، پس به این موارد توجه کنید تا دچار مشکل نشوید.

نکته ی دیگری که در طراحی کارت ویزیت و یا طراحی های دیگر کمتر به آن پرداخته میشود، این است که ،در در هنگام قرار دادن نوشته سفید روی زمینه تیره، نوشته به اصطلاح خورده میشود. زیرا در هنگام چاپ در زمینه تیره در هم و گاهی آزار دهنده و ناخوانا میشود. تصور کنید کارت ویزیتی با اندازه حروف 12P و حروف BOLD  ( ضخیم ) در زمینه تیره قرار بگیرد! نوشته هایش را دیدید؟

سند کارت ویزیت

نکاتی راجب نوشته ها درکارت ویزیت

اندازه نوشته ها در کارت ویزیت 12P و یا کوچک تر است، مثلا آدرس و شماره ها با اندازه حروف 12 و یا کوچک تر نوشته میشود و اگر حروفی بزرگ تر نوشته شود قوی تر میباشد.

از فونت های گوناگون و متنوعی که طراحی شده اند برای جذاب تر شدن کارت ویزیت خود استفاده کنید ولی توجه داشته باشید که فونتی را انتخاب کنید که افراد مختلف و با سطح سواد گوناگون بتوانند به راحتی آن را بخوانند.

سعی کنید در طراحی کارت خود بخشی از نوشته هارا وسط چین، بخشی راست چین و بخشی را چپ چین قرار ندهید. فضای کوچک کارت ویزیت نمیتواند این درهمی و آشفتگی را بپذیرد. در صورت استفاده از تراز وسط چین آن را به صورت بسیار زیبا و حساب شده قرار دهید و فضای سفید قابل قبولی را در نظر بگیرید. این نکات برای این است که نوشته های وسط چین فضا را تنگ و آشفته میکند.

لوگوی سازمان را در جایی مناسب و با اندازه ای درست قرار دهید.

مشاهده
راهنمای طراحی لوگو برای مزون لباس

نوشته در کارت ویزیت

1 دیدگاه در “نکاتی راجب طراحی و چاپ کارت ویزیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *