مقاله

تولید محتوا چیست؟

تولید محتوای تخصصر و ارزان

 

تولید محتوا content writing)  ) فرآیندی است که  برنامه ریزی، نوشتن و ویرایش محتوای وب را شامل می شود.  این امر معمولا برای اهداف بازاریابی دیجیتال Digital Marketing))  کاربرد دارد. تهیه محتوا شامل نوشتن پست ها، مقالات وبلاگ، اسکریپت ها برای فیلم  و پادکست ها، تهیه  محتوا برای سیستم عامل های خاص مانند tweetstorms  در توییتر یا پست های متنی در Reddit  است. از تولید محتوا به عنوان یک سیستم استفاده می شود نه یک هدف. سیستمی  که توانایی ایجاد  و جمع آوری اطلاعات برای مخاطبان مشخص را دارد. در سیستم تهیه محتوا هدف ایجاد آگاهی، مدیریت و فروش است. چنانچه اقدام به هر نوع ایجاد محتوایی اعم از نوشتاری، ویدئویی و یا تصویری نمایید، به گونه ایی با یکی از این اهداف درگیر هستید.

تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا چه کاربردی دارد؟ ( usage of content writing )

هدف از بازاریابی محتوا ایجاد مخاطب و ترغیب آنها به خرید چیزی است. اما هدف از ایجاد محتوا بسیار ظریف و دقیق تر است. هدف از آن ارتباط با یک مخاطب خاص است که  به علایق، مشکلات و امیدهای او می پردازد. توجه به این نکته اساسی  تأثیرگذاری محتوا را به خوبی نشان خواهد داد. به بیانی دیگر ایحاد محتوا با روشی ساده  داده ها  را به اطلاعات قابل فهم و خواندن تبدیل می کند. محتوا باعث افزایش ترافیک وب سایت و وبلاگ شده و به دنبال آن منجر به اطلاع رسانی، آموزش و سرگرمی خوانندگان هدف می شود و در نهایت آنها را تشویق به انجام دادن کاری میکنند که مورد هدف بازاریابی دیجیتال است.

 

تولید محتوا چه کاربردی دارد؟

محتوا چه کاربردی دارد؟

 

نمونه تولید محتوا (content writing samples)

برای رشد تجارت دیجیتال خود نیاز به متخصصینی دارید که شناخت کافی در مورد بازاریابی دیجیتال، تولید محتوا و علم سئو داشته باشند. برای ارزیابی و انتخاب شرکت تولید محتوا کافی است به نمونه  محتوای آن شرکت توجه نمایید. گروه تبلیغاتی فرمو با تیم جوان اما خلاق خود توانسته است قابلیت های خود را در این عرصه به مشتریان خود ثابت کند.  این گروه به ایجاد محتوای خلاقانه، ترجمه تخصصی انواع متون و ویرایش آنها توجه ایی ویژه دارد. این تیم تبلیغاتی با بهره گیری از نویسنده، مترجم و گرافیست های متعهد به تهیه محتوای متنی و تصویری می پردازد. کلیه متون با توجه به کلمات کلیدی و علم سئو نگارش و ویرایش می شود. با مراجعه به سایت می توانید نمونه محتوای انجام شده را دیده و ارزیابی نمایید.

 

 

 

نمونه تولید محتوا

نمونه تولید محتوا

 

شرکت تولید محتوا ( content writing company )

یک شرکت تولید محتوا نقش مهمی در کسب و کار اینترنتی شما خواهد داشت. به یاد داشته باشید، وب سایت، همان مغازه شما در فضای مجازی بوده و به شدت بازاری رقابتی دارد. برای چیدن ویترین، ارائه محصولات و خدمات خود نیاز به افرادی دارید که دانش و مهارت کافی در این زمینه داشته باشند. برای انتخاب شرکت ساختن محتوا بهترین روش این است که نگاهی دقیق به وب سایت شرکت و سابقه آن داشته باشید تا به توانایی متخصصین آن پی ببرید.

شرکت تولید محتوا

شرکت تولید محتوا

 

نوشتن محتوا در اینستاگرام و مدیریت پیج ( writing Instagram captions )

ایجاد محتوا در شبکه های اجتماعی به عنوان شاه کلید موفقیت بازارهای دیجیتالی است. استفاده از این پیام رسان  اجتماعی در میان کاربران چنان فراگیر است که در استراتژی بازاریابی نمی تون از کنار آن به راحتی گذشت. تنها کافی است در زمان مناسب یک هشتگ ایجاد کنید تا به یک برند و یا غول تجاری تبدیل شوید. استفاده از عکس، ویدئو، متن و نوشته در فواصل زمانی مناسب باعث خواهد شد تا تعداد مخاطبین هدف شما به طرز چشمگیری افزایش یابد.

مشاهده
بررسی کلی طراحی لوگو

 

 

تولید محتوا در اینستاگرام

 

تولید محتوای تصویری (visual content )

منظور از ایجاد محتوای تصویری این است که از ظرفیت نرم افزاری  برای تشخیص اشیاء در تصاویر دیجیتالی و برگرداندن صفحه نتایج موتور جستجو  بر اساس سوال کاربر استفاده شود. استفاده از تصاویر با کیفیت، جذاب و مرتبط به متن باعث افزایش کلیک و تعداد بازدید خواهد شد. برای این منظور لازم است که از تصاویر تکرای استفاده نشود. استفاده از تصاویر اختصاصی موفقیت بیشتری را نصیب شما خواهد کرد.

 

تولید محتوای تصویری

تولید محتوای تصویری

 

تولید محتوای متنی (content writing)

تولید محتوای متنی در زمینه های مختلف مانند متون تبلیغاتی، عمومی، تخصصی، شبکه های اجتماعی مجازی و معرفی محصول انجام می شود. در تهیه محتوای متنی توجه به کلمات کلیدی و میزان تکرار آنها در متن از اهمیت ویژه ایی برخوردار است. تکرار کلمات باید به گونه ایی باشد تا ضربه ایی به روان بودن متن وارد نکند، اطلاعات کافی و مستند در اختیار مخاطب قرار دهد، کپی و تکرای نباشد و در عین حال مورد توجه موتورهای جستجو قرار گیرد. با تهیه محتوای متنی می توان میزان کلیک سایت را بالا برد، مخاطب هدف را شناسایی کرد و آنها را تبدیل به مشتری وفادار نمود.

 

 

تولید محتوای متنی

تولید محتوای متنی

 

 

 

تولید محتوای تخصصی ( Specialized content writing)

تولید محتوا تخصصی در رشد کسب و کار شما از اهمیت ویژه ایی برخوردار است. تهیه محتوا صرفا به جمع آوری اطلاعات از سایت های دیگر محدود نمی شود. تحقیق و پژوهش در این امر منجر به ارائه مطالب منحصر به فرد خواهد شد. در این  راستا شرکت های تولید محتوا سعی می کنند از نویسندگانی استفاده نمایند که در حوزه های خاص تجربه و تخصص داشته باشند. از جمله زمینه های تولید محتوای تخصصی می توان به تهیه محتوا برای سایت های فروشگاهی، گردشگری، خبری، سرگرمی، علمی، فرهنگی، هنری، مذهبی، خدماتی، معماری، آی تی و … اشاره کرد.

 

 

تولید محتوای تخصصی

تولید محتوای تخصصی

 

 

سفارش تولید محتوا (order content writing ) 

برای سفارش تولید محتوا در زمینه های مختلف برای سایت ها و شبکه های مجازی میتوانید با کارشناسان کانون تبلیغاتی فرمو مشورت نمایید. این تیم برای رشد کسب و کار شما دارای ایده های نو و کاربردی است. این تیم به شما کمک خواهد کرد تا:

  • درک درستی از موضوعات مربوط به کسب و کار خود داشته باشید.
  • متون  از نظر سئو توسط کارشناس بررسی  شود.
  • انتشار مطالب با برنامه ریزی انجام خواهد شود.
  • متون از نظر شیوایی و غلط املایی ویراستاری شود.

 

 

 

سفارش تولید محتوا

سفارش تولید محتوا

 

 

 

انجام تولید محتوا ( content writing services)

انجام تولید محتوا یعنی گردآوری اطلاعات. اطلاعات جذابی که بتواند به راحتی با مخاطب ارتباط برقرار کند. این اطلاعات باید از طریق کانالهای خاص در اختیار کاربران قرار گیرد. تهیه محتوا می تواند هر چیزی باشد از یک متن نوشتاری گرفته تا صوت و ویدئو. برای انجام تولید محتوا در قدم اول باید توانایی نویسندگی خوبی داشته باشید. مطالعه در حوزه های مختلف منجر به تقویت این امر خواهد شد. پس از آن باید مهارت هایی را نیز کسب کنید که از آن جمله می توان به روش های بهینه سازی محتوا، تهیه عکس و آشنایی با فتوشاپ، آشنایی با زبان انگلیسی و ویراستاری اشاره کرد.

مشاهده
۱۹ نکته کلیدی برای بهبود عملکرد ویندوز 10

 

انجام تولید محتوا

انجام تولید محتوا

 

 

 

هزینه تولید محتوا (cost of content writing ) 

هزینه تولید محتوا به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. از آن جمله می توان به نوع زبان محتوا اشاره کرد. تهیه متون به زبان های انگلیسی، عربی و … نسبت به فارسی از هزینه بیشتری برخوردار است. همچنین میزان کلمات درخواست شده، تخصصی و یا عمومی بودن متن نیز بر هزینه آن تاثیرگذار است. در این راستا می توانید از مشاوره رایگان کانون تبلیغاتی فرمو بهره ببرید . برای این منظور کافی است با شماره تلفن 09197535470 تماس بگیرید تا با کمک کارشناسان فرمو در مسیر درست حرکت کنید. استفاده از مشاوره رایگان در این زمینه باعث کاهش هزینه و صرفه جویی در زمان خواهد شد.

هزینه تولید محتوا

هزینه تولید محتوا

 

تولید محتوا و سئو (seo content writing)

سئو سایت یکی از مهمترین فعالیت های یک شرکت تولید محتوا است.  به همه فعالیت هایی که باعث می شود معیار های سرچ گوگل در آن لحاظ شود تا سایت از کلیک بیشتری برخوردار شود، سئو گفته می شود. به زبان ساده باید گفت منظور از سئو سایت این است که شما به گوگل ثابت کنید که در کسب و کار خود حرفه ایی هستید و خدمات با کیفیتی را به مخاطبان خود ارائه می دهید. بنابراین لایق جایگاه نخست در سرچ گوگل هستید. قرار گرفتن در این جایگاه نشان دهنده این است که کسب و کار شما از رونق خوبی برخوردار است و بنابراین باید انتظار درآمد خوبی را داشته باشید. سئو مخفف Search Engine Optimization   بوده و به معنی بهینه سازی برا ی موتور جستجو است.

تولید محتوا و سئو

تولید محتوا و سئو

 

محتوا در یوتیوب ( youtube seo )

تولید محتوا در یوتیوب زمینه را برای درآمدزایی فراهم می کند. گرچه این شبکه مجازی در ایران فیلتر است، اما هستند کاربرانی که با استفاده از فیلتر  شکن روزانه حدود 40 دقیقه زمان خود را در آن سپری میکنند. برای موفقیت پس از عضو شدن در یوتیوب باید بتوانید کاربران یوتیوب به صفحه خود جذب کنید. با تهیه محتوا در این شبکه اجتماعی قادر خواهید بود کاربران را به مشتریان وفادار خود تبدیل کنید. قرار  دادن محتوا های جذاب و باکیفیت سبب می شود کاربران به راحتی از صفحه شما خارج نشوند و در عین حال زمینه را برای معرفی شما به دیگران نیز فراهم می آورند. به یوتیوب به چشم یک آکادمی آنلاین نگاه کنید. با مدیریت صحیح آن می توانید درآمد قابل توجهی داشته باشید.

 

تولید محتوا در یوتیوب

تولید محتوا در یوتیوب

تولید محتوا آموزشگاهی ( educational content writing)

هرگونه محتوایی که در آن به نوعی آموزش جود داشته باشد به عنوان تولید محتوا آموزشگاهی یاد می شود. هدف از تهیه محتوا آموزشگاهی یادگیری است. زبان آن باید ساده و قابل فهم باشد و در عین حال نیاز مخاطبان را به درستی برآورده نماید. مطالب باید معتبر بوده و در عین حال دقیق و به روز باشد. محتوای آموزشی می تواند شامل متن، عکس، فیلم، صوت، انیمیشن و … باشد. کاربردی و جذاب بودن نیز از دیگر ویژگی های محتوای آموزشگاهی با کیفیت است.

تولید محتوا آموزشگاهی

تولید محتوا آموزشگاهی

 

تولید محتوا فروشگاهی ( marketing content writing)

تولید محتوا فروشگاهی برای فروشگاه های اینترنتی که به ارائه کالا می پردازند از اهمیت ویژه ایی برخوردار است. برای تهیه این نوع از محتوا ها باید به فاکتورهایی مانند دسته بندی محصولات، تهیه عکس با کیفیت و شرح عکس، معرفی محصولات مشابه، ارائه خدمات ویژه به مشتریان، معرفی محصولاتی که در انحصار فروشگاه است، لینک سازی، دادن حق انتخاب به مشتری و اشاره به مزیت و ویژگی های فروشگاه مورد توجه قرار گیرد. اگر به دنبال تولید محتوا فروشگاهی موثر و باکیفیت هستید، گروه تبلیغاتی فرمو به بهره گیری از نیروی جوان ودر عین حال متعهد و با انگیزه خدمات خود را در بالاترین سطح ارائه می دهد. شماره تلفن 09197535470 برای ارائه مشاوره رایگان در اختیار مشتریان قرار داده  شده است، تا زمینه  برای یک  انتخاب درست فراهم شود.

مشاهده
راهنمای طراحی لوگو برای مزون لباس

 

 

تولید محتوا فروشگاهی

تولید محتوا فروشگاهی

 

تولید محتوا به زبان عربی ( Arabic content writing)  

بسیاری از سایت ها هستند که به دلیل نوع فعالیت خود علاوه بر تولید  محتوا فارسی، نیاز به تهیه محتوا به زبان های دیگر از جمله عربی دارند. برای این منظور لازم است تهیه محتوا توسط افرادی انجام شود که تسلط کامل بر روی زبان مبدا و مقصد داشته باشند.  دقت داشته باشید منظور از تولید محتوا صرفا محدود به تهیه متن نمی شود. از این رو می توان به انواع محتواهایی اشاره کرد که به صورت پادکست، ویدئو،اینفوگرافیک و محتواهای صوتی ارائه می شوند. برای موفق بودن در دنیای کسب و کار دیجیتالی افزایش دامنه کاربران و تبدیل آنها به مشتریان وفادار در رونق کسب و کار تاثیر بسزایی خواهد داشت.

 

تولید محتوا به زبان عربی

تولید محتوا به زبان عربی

 

 

تولید محتوا به زبان انگلیسی (English content writing )

زبان انگلیسی به عنوان یک زبان فراگیر و بین المللی شناخته شده است. بسیاری از کاربران کلمات کلیدی خود را به این زبان سرچ می کنند. بنابراین استفاده از تولید محتوا به زبان انگلیسی می تواند در میزان کلیک خوردن وب سایت شما تاثیر ویژه ایی دارد. به جرات می توان گفت استفاده از محتوا به زبان انگلیسی  دریچه ورود شما به جهان است. برای سفارش محتوا به زبان های انگلیسی و عربی میتوانید از کارشناسان کانون تبلیغاتی فرمو به رایگان کمک بگیرید تا در دنیای رقابتی دیجیتال مارکتینگ در رتبه های اول سرچ  گوگل قرار بگیرید.

 

تولید محتوا به زبان انگلیسی

نوشتن محتوا به زبان انگلیسی

 

 

قواعد نوشتن محتوا (rules of content writing)

کیفیت محتوا دارای اهمیت است،اما اگر قواعد مربوط به تولید محتوا رعایت نشود به جرات میتوان گفت به هدف خود که همان رونق وب سایت است نخواهید رسید. برای این منظور باید سعی کنید شناخت دقیقی از مخاطبان و نیازهای آنها داشته باشید. سپس باید وب سایت خود را راه اندازی کرده و شروع به تهیه محتوا نمایید. همواره سعی کنید از دید مشتری اقدام به این امر نمایید. انتخاب یک عنوان جذاب، مقدمه ایی کوتاه و در عین حال مفید که کاربر را به درون متن ببرد، ارائه اطلاعات مهم، معتبر و کاربردی، استفاده از تصاویر با کیفیت و مرتبط، یافتن کلمات کلیدی و واژه های مربوط به آن، رعایت علائم نگارشی، توجه به طول پاراگراف ها، پرهیز از بکار بردن بی هدف واژه های کلیدی، روان بودن متن و…. از جمله قواعد ایجاد محتوا به شمار می آیند.

 

قواعد تولید محتوا

قواعد نوشتن محتوا

 

 

سفارش تولید محتوا برای سایت (website content writing)

چنانچه قصد سفارش تولید محتوا در زمینه های مختلف را دارید، می توانید با گروه خلاق و با تجربه فرمو  از طریق شماره تلفن 09197535470 همراه شوید. از جمله خدمات کانون تبلیغاتی فرمو می توان به طراحی انواع سایت فروشگاهی، شرکتی، تخصصی، بازی آنلاین، خدماتی و …، سئو و پشتیبانی سایت، طراحی و پیاده ساز اپلیکیشن اندروید، طراحی گرافیک، تولید محتوا سایت و شبکه های اجتماعی و تبلیغات اشاره کرد.

 

5 دیدگاه در “تولید محتوا چیست؟

  1. POLICICCHIO1704 گفت:

    Thank you!!1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *